Get Adobe Flash player

Zirkonyum Kaplamalar

Zirkonyum kaplamalar

Metal destekli porselen kaplamalar dişetine yakın kısımda mor- kahverengi renklenmeler yapabilirler. Özellikle ön bölgede, bu durum estetik olarak memnuniyet vermez.

Estetik diş hekimliğinin en modern uygulamalarından birisi kuşkusuz metalsiz Zirkonyum kaplamalardır. Zirkonyum doğal bir mineraldir. Vücutta alerjik bir reaksiyona yol açmaz, kaplamalar diş eti ile kısa veya uzun vadede bir uyumsuzluk yaşamaz ve renklenme problemi de oluşmaz. Diş etleri çekilmediği için bu kaplamalar uzun sure kullanılabilmektedir.

 Zirkonyum kaplamaların ışık yansıtma özellikleri daha iyi bir yapıdadır. Çok daha doğal ve estetik görünmeleri sebebiyle tercih edilmektedir.

Zirkon adıyla da bilinen bu kaplamalar  Zirkonyum Dioksit bileşiğinden oluşturulan blokların CAD-CAM sistemleri ile şekillendirilmesi ile oluşmaktadır.

Yüksek teknoloji ürünü olan ve dayanıklılığını uzay mekiklerinde ısı kalkanı, spor arabalarda fren diski olarak kanıtlamış olan Zirkonyum oksit şimdi dişhekimleri tarafından kullanılmaktadır.

Avantajları

Dişeti seviyesinde gri, mor, kırmızı renklenme oluşturmaz ve doğal diş gibi gözükür. Tabiri yerindeyse inci gibi dişler elde edilmektedir.

Alerjik reaksiyonlara neden olmaz.

Tam seramik kaplamalara ve lamine kaplamalara oranla çok daha sağlam, metal altyapıya yakın sağlamlık düzeyindedir.

Zirkonyumun ısı iletkenliği diğer kaplamalara göre daha azdır.

end faq

Tüm hakları saklıdır. Copyright © 2013 
Özel Serteser Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

  "Site içeriğindeki bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi,teşhis koyması yerine geçemez."

"Sıkça Sorulan Sorular Bilgileri  Türk Dişhekimleri Birliği (TDB)'nin resmi sayfasından alınmıştır."